На сьогоднішній день, перед кожним українським випускником, буквально, відкриті великі можливості. Що року перспективи та шанси нашої молоді добитись кращого життя збільшуються і стають все більш різноманітними. В Україні за останніх кілька років, поняття «Європейська освіта» цілком прижилося і стало на рівні із вибором української освіти. Зокрема, доступність та переваги польської освіти схилила тисячі думок українських сімей на користь закордонного диплому.

Отже, дану статтю ми присвячуємо не просто навчанню у Польщі, а саме безкоштовному навчанню у польських ВНЗ.

    Серед усіх можливостей навчатись безкоштовно, варто відрізняти: безкоштовну середню освіту, вищу освіту та професійно-технічну освіту. У даному випадку ми розглянемо безкоштовну вищу освіту та професійно-технічну. Кожен із цих варіантів є досить привабливим проте й кожен з них вимагатиме від Вас конкретних зусиль.

Перш за все розглянемо варіанти безкоштовного навчання у вищих навчальних закладах Польщі:

Найпростіше і найлегше буде власникам «карти поляка». Доволі велика кількість університетів Польщі пропонує безкоштовні місця власникам такої карти. Крім того цей документ дає своєму власнику можливість претендувати на ті ж права які має право громадянин Польщі. Що це означає для власника карти – окрім безкоштовного навчання, додаткова стипендія або ж різного роду знижки (в залежності від обраного університету). Нагадаємо, що «карту поляка» можуть отримати: особи з польським корінням та особи які беруть активну участь у розвитку польської культури.

Наступний варіант котрий підходить кожному – це конкурсні місця. Безліч польських ВНЗ оголошують конкурси задаючи умови участі та лімітну кількість місць для переможців. Це чудовий варіант для українського абітурієнта проте варто пам’ятати що конкурсні місця орієнтовані на всіх іноземців котрі бажають вступити. Оскільки претендентів може бути багато то й сам відбір прогнозується жорстоким. Якщо Вас цікавить більше інформації на цю тему – зв’яжіться з нами для консультації.

Ще одним чудовим варіантом для безкоштовного навчання є стипендіальні програми. Як претендувати на стипендію? Все вірно, для цього варто гарно навчатись і мати високі оцінки. Мабуть кожен із вступників у європейський університет намагається не змарнувати свій шанс, і добитись більшого? Вибравши правильний ВНЗ в Польщі Ви матимете нагоду отримувати стипендію за власні старання вже після першого семестру. Розмір стипендії як правило покриває витрати на навчання. Також є безліч інших видів стипендій, ознайомитись з ними Ви можете в статті зазначеній нижче.

І ось настала черга подробиць про професійно-технічну освіту:

    Даний вид освіти є досить не стандартним і серед аналогів в українській системі освіти можна співвіднести лише до технікумів. Проте навчання в українських технікумах є суттєво тривалішим, а перспективи після отримання диплому не такі й втішні як би хотілось сподіватись. Польська версія профосвіти в свою чергу є значно ширшою, навчання триває від року до двох років, а здобутий диплом вартий уваги й поза межами Польщі. Окремо варто наголосити, що навчаються в таких закладах не лише молоді випускники шкіл чи ліцеїв, а також люди котрі вже працюють, проте мають намір оволодіти ще однією професією. Навчання є безкоштовним не залежно від наявності карти поляка та триває 1-ин або 2-а роки в залежності від обраної спеціальності.  

    Вибір спеціальностей є доволі широким, найпопулярнішими серед яких є:  адміністрація,  стоматологічний асистент, ветеринар, перукар, медичний опікун, асистент на кіновиробництві. Повний перелік спеціальностей та переваги освіти Ви можете переглянути у нижче наведеній статті: >>> Безкоштовна профосвіта та ПМП <<<.