Отже, на що можна розраховувати після закінчення польського ВНЗ?

В Україні, обираючи університет для навчання, абітурієнти та їх батьки окрім ціни та якості навчання звертають увагу на престижність ВНЗ.
Адже назва університету у дипломі відіграє чи не найголовнішу роль у майбутній кар’єрі випускника. В Польщі, шлях до омріяної роботи залежить в більшості від самого випускника. Адже не залежно чи Ви навчаєтесь в державному чи в приватному ВНЗ – по закінченню Ви отримаєте диплом державного зразка. Звісно назви університетів чи родичі в фірмі майбутнього працевлаштування також мають значення, проте лише цих чинників буде недостатньо.

В цій країні роботодавець очікує результативності, віддачі і розвитку працівника, адже це успіх його фірми. Дуже популярним серед сучасної польської молоді є спочатку пошук бажаної роботи, а вже після певного стажу вони вступають до ВНЗ для удосконалення своїх знань та вмінь. А фірми котрі вбачають майбутнє в такому працівникові, навіть оплачують йому навчання.

Щодо можливостей для українських студентів – їх також безліч. Пошук успішної кар’єри можна розпочинати, одразу ж після приїзду до країни. Роботодавці охоче приймають іноземних працівників, адже й більшість фірм у Польщі зосередженні на міжнародних бізнес стосунках. Свіжі погляди та ідеї завжди актуальні для міжнародного бізнесу. Якщо ж робота під час навчання для Вас не варіант, і Ви хочете більше зосередитись саме на науці – теж є багато хороших можливостей. Наприклад, перед закінченням навчання на будь-якому факультеті, студент повинен пройти практику, яка триває від двох до чотирьох тижнів ( в залежності від ВНЗ та факультету). 

На практику скеровує університет, або ж по-бажанню студент сам шукає фірму, яка погодиться його прийняти. Якщо самому братись за пошук фірми чи підприємства – тоді це часто вигідніше для самого студента. Чому так? Тому, що фірми котрі не співпрацюють із університетами пропонують платню такому працівнику. Зазвичай вона нижча ніж у робітників зі стажем, але вона є. А щодо вакансій запропонованих ВНЗ, то трапляються різні пропозиції.

Яка користь підприємству платити студенту за практику? Насправді доволі велика. Частину грошей заплачених студенту, підприємству повертає Євросоюз (різного типу програми підтримки розвитку молоді…). Та основною причиною є пошук кваліфікованого працівника для фірми. Адже студент приходить вже із певними знаннями, підприємству залишається лише трішки підівчити студента і запропонувати контракт на роботу. Саме так більшість студентів, з першого практичного досвіду розпочинають свою кар’єру.

Наступним варіантом є бюро кар’єр, яке функціонує в кожному ВНЗ. На підставі підписаних договорів між університетом та різними фірмами чи компаніями, ВНЗ зобов’язується на підготування кадрів для цих організацій. І першим, що варто зробити після закінчення університету (якщо ще немає роботи), це звернутись до такого бюра. Там завжди є різноманітні вакансії, які відповідатимуть спеціальності студента. Бюро кар’єр дбає про своїх студентів і випускників. Їхня місія – консультування, яке дозволяє професійно діагностувати оптимальні варіанти розвитку професійної кар’єри, а також навчання правильній поведінці на співбесіді і надання практичних знань, необхідних на ринку праці.

До їхніх пропозиції входить:

  • Допомога в підготуванні документів
  • Співпраця з роботодавцями та інстанціями ринку праці
  • Організація зустрічі з роботодавцями і тренінги
  • Персональні консультації щодо розмови з роботодавцями
  • Проводять попередній відбір кандидатів згідно з вимогами роботодавців

Звісно ще залишається самостійний пошук відповідної роботи. Окрім пошуку вакансій в інтернет сторінках, є чудові заходи які називаються “Targi Pracy”.  Дослівно це перекладається “ярмарки праці” – це проекти, організовані компаніями або ж організаціями, спрямовані з метою створення можливості зустрічі роботодавця з працівником. Зазвичай на таких ярмарках, кілька десятків роботодавців, виставляють повні списки вакансій на які запрошують всіх, хто має здобуту освіту в тій чи іншій галузі. Це чудова можливість найти гідну роботу.

Отже, в підсумку – можливостей є безліч, і скористатись ними може кожен. І якщо Ви наважились, тоді ми охоче допоможемо в досягненні поставлених цілей.