Магістратура в Польщі

     Для вступу до польського вищого навчального закладу на магістратуру, українському студенту достатньо мати диплом бакалавра. Варто зауважити, що при вступі на магістратуру до польського ВНЗ, студент не зобов’язаний вступати на ту ж спеціальність по котрій здобув ступінь бакалавра. Оскільки повний збіг дипломів між ступенями освіти не вимагається польськими ВНЗ – кожен студент має можливість обрати бажану спеціальність. Пороте є винятки для конкретних напрямків освіти:

  • Медичні спеціальності – вступ лише на неподільну п’ятирічну магістратуру. Але на парамедичні спеціальності (косметологія, фізіотерапія, медична рятувальна служба та ін.) можливий вступ після закінчення немедичного бакалаврату.
  • Технічні (інженерні) спеціальності – вступ можливий тільки після закінчення технічної спеціальності.
  • Право та психологія – вступ також лише на неподільну п’ятирічну магістратуру.

Серед найпопулярніших напрямків навчання на магістратурі, які обирають українські студенти є: міжнародні відносини, управління, адміністрація, фінанси та бухгалтерський облік, економіка, філологія, психологія, туризм та інші. Всі напрямки викладаються польською або ж англійською мовами. Стати студентом англомовної програми польського ВНЗ можна двома шляхами:

1) Підтвердити знання англійської мови шляхом здачі тесту (іспиту) в самому ВНЗ.

2) Надати при вступі міжнародний сертифікат, що підтверджує знання англійської мови на рівні не нижче В2, наприклад, IELTS (мін.6.0), CPE, CAE, TOEFL.

Обираючи польськомовну програму, ситуація з володінням мови подібна до англомовної програми, проте доволі простіша. Під час вступу володіння польською не вимагається, а саме вивчення пропонують самі ж ВНЗ вже на місці, під час або місяць перед навчанням. Польські університети створюють платні а інколи безплатні курси вивчення польської мови з нульового рівня. На їхню думку саме такий спосіб навчання є найбільш дієвий. Завдяки такому навчанню, студенти вже з другого місяця навчання повністю засвоюють матеріали лекцій та викладів навчання.

Протягом року польські ВНЗ проводять дві вступні кампанії на магістратуру:

  • Осінньо-зимовий набір
  • Весняно-літній набір

В першому випадку тривалість навчання складає 2 роки, тобто 4 семестри. А в другому випадку лише 1.5 роки – 3 семестри.

Розглядаючи питання вартості навчання на магістратурі – все залежить від обраної спеціальності та звісно вищого навчального закладу. Орієнтовні ціни на сьогоднішній день, це від 3400 злотих на рік (770 євро).

Кожен польський університет, бажає заохотити побільше студентів на вступ саме до них, і з такою метою вони створюють різного типу акції та розіграші. Зазвичай ці акції обмежені часом або ж кількістю місць, це й не дивно, адже скориставшись такими пропозиціями можна навчатись цілий рік навіть за пів ціни. Більш точніші ціни кожного університету для вибраної спеціальності, можна знайти на нашому сайті, на сторінці Університети.