Навчальний процес

Польська освіта здійснюється за Болонською системою. Термін навчання дещо відрізняється від типових в Україні термінів, а саме від трьох до п’яти років. Після закінчення навчання випускники отримують освітній ступінь бакалавра, інженера та магістра.

Тривалість навчання:

  • Бакалавр – 3 роки (6 семестрів)
  • Інженерні спеціальності – від 3,5 до 4 років (7-8 семестрів)
  • Магістратура – від 1,5 до 2 років (3-4 семестри)
  • Неподільна Магістратура – 5 років (10 семестрів)
  • Післядипломне навчання  від 1 до 1,5 року (1-3 семестри)

Для українських студентів, котрі обирають навчання в Польщі, важливим  фактом є те що бакалаврат в Польщі триває 3 роки а не 4 як в Україні.  А це суттєва економія грошей та часу.

Є дві форми навчання – стаціонарна та заочна. Стаціонарне навчання відбувається в будні з 8.00 в середньому до 15.00. Тобто після навчання студенти мають достатньо часу для самоосвіти. 

А заочне навчання триває чотири дні в місяці: кожні другі вихідні (субота та неділя). Під час заочного навчання різницею від стаціонарного є менша кількість практичних занять плюс відносно довгий навчальний день. Навчаючись на заочній формі навчання проходить від 8.00 до 18.00 а в окремих випадках і довше. Звісно тут передбаченні довші перерви між парами з метою забезпечити студентові  час на харчування. Про те така форма навчання для більшості є великою перевагою, адже повчившись два дні наступні заняття будуть аж через два тижні, а вільний час студенти використовують всебічно (підробітки, виїзди додому, навчання на другому факультеті…).

Польські студенти перейшли на п’яти бальну систему оцінювання, а перед тим навчалися за шести бальною. Задовільною оцінкою є 3.0 відповідно 3,5 це посередня, 4 – добре, 4.5 – дуже добре, а 5 – відмінно. Щодо термінів навчання: осінній семестр розпочинається з 1 жовтня а закінчується 11 лютого. Весняний триває з 1 березня по 20 червня.