Робота під час навчання в польських університетах

Практично кожен студент під час навчання не раз думав про підробіток. А більшість вже навіть з другого семестру працювали на студентських  роботах.

Якщо розглядати столицю Польщі, то вибір роботи є досить широким. Студент може підробляти кілька годин в тижні, а може працевлаштуватись в солідну фірму і поєднувати навчання та працю. Роботодавці у Польщі доволі лояльні до студентів які працюють, і з розумінням допомагають підлаштувати графік роботи до їхнього навчання.

Якщо порівнювати заробітню плату, то для прикладу роздаючи буклети студент може отримувати від 10 до 14 злотих на годину. Звісно ж більш інтелектуальна робота оплачується вище.

Серед українських студентів популярним є підробіток у літній період, вільний від навчання. Влітку, як і більшість польської молоді, студенти їдуть працювати у курортні місця (польські озера,моря, гори…) або ж залишаються у столиці де у літній час зростає робочий сезон. Більш відважніші шукають підробітку в інших країнах Європи де оплата за виконану роботу відносно вища. Ще одним варіантом підробітку є різні студентські програми типу Erasmus +.