Гуртожитки

Студенти мають можливість проживати як в гуртожитках, так і в орендованих квартирах. Приватні та державні ВНЗ забезпечують своїх студентів гуртожитками, вартість яких коливається від 350 до 800 злотих в місяць. Гуртожитки здебільшого знаходяться неподалік  навчального закладу. Усі вони мають ті самі правила: заборона тютюнопаління, шумної поведінки після 23.00, нищення майна гуртожитку.

Гуртожитки обладнані системою охорони, відеоспостереженням, безперебійною подачею гарячої/холодної води. Кожен студент має вільний доступ до інтернету.

Квартири

Також студенти можуть винаймати квартиру чи кімнату. У такому разі оплачується оренда + комунальні послуги. Вартість проживання залежить від кількості кімнат, місця розташування квартири по відношенню до центру міста або віддалення від навчальних закладів. В середньому вартість оренди на 1 людину становить 400-700 злотих.
Додатково потрібно знати про таке поняття як “kaucja”, це одноразовий внесок, вартістю оренди кімнати чи квартири за один місяць, який вимагають для забезпечення гарантії відшкодування у випадку нанесення шкоди майну чи речам. Цей внесок при виселенні повертається (якщо не було нанесено шкоди майну і якщо це зазначено в умові).

Харчування

Студенти в Польщі можуть харчуватися самостійно або в кафе та їдальнях. Усі польські ВНЗ мають власні заклади харчування для викладачів та студентів – бар, їдальня, де обід коштує 15- 25 злотих. Ці заклади мають традиційне меню – широкий вибір перших та  других страв.

Поблизу навчальних закладів, як правило, знаходяться недорогі заклади харчування з доступними для студентів цінами. Свіжі фрукти та овочі можна купити на ринках, яких є достатня кількість у великих та малих містах.

Крім того є багато супермаркетів та гіпермаркетів (Lidl, Biedronka, Tesco, Auchan), де можна придбати продукти харчування за доступними цінами. Загалом витрати на харчування для студента на місяць становлять 200 – 400 злотих.

Студентське дозвілля

У вільний від навчання час, українські студенти в Польщі мають великі можливості цікаво та з користю провести цей час.

Подорожі

Польща входить до Шенгенської зони, тобто студенти можуть вільно подорожувати Європою. У вільні від навчання дні, варто використати шанс відвідати інші країни, побувати на концерті улюблених виконавців, не пропустити футбольні матчі та спортивні події тощо.

Спорт

У Польщі університети забезпечують своїх студентів можливостями для заняття спортом. Саме тому ВНЗ мають в корпусах, а іноді в гуртожитках як мінімум спортивні зали з сучасним обладнанням. Студенти можуть користуватись такими послугами безкоштовно або за дуже помірну плату.

Студентські знижки   

Студенти польських університетів на початку свого навчання отримують студентські квитки, які дають право на знижки та вигідні пропозиції протягом всього навчання.

Транспорт

Скористатись знижками можна на громадський транспорт, купити білет чи поповнити проїздний квиток на всі види транспорту можна зі знижкою 50% від звичайної вартості.

Спортзали

Більшість спортзалів також мають спеціальні пропозиції для студентів, тому купити абонамент можна дуже вигідно. Такі абонементи дають змогу відвідувати різноманітні спортзали, фітнес клуби та басейни в Польщі.

Пізнання культури

Студенти в Польщі отримують знижки до кінотеатрів, театрів та музеїв, а також мають можливість купувати білети на різні події за зниженою ціною. Відвідуючи музеї варто скористатись пропозицією програми «Muzea Narodowe za z?ot?wk?», вона адресована до учнів та студентів до 26 років та дозволяє відвідати всі національні музеї в Польщі за символічну оплату – 1 злотий.

Студентські квитки міжнародного зразка

Для того, щоб отримувати знижки не тільки на території Польщі, варто зробити міжнародний студентський квиток, а саме ISIC або EURO 26. Для студентів що мають ISIC чи EURO 26, тисячі міжнародних партнерів надають змогу дешевше подорожувати, купувати товари за зниженою ціною, та отримувати знижки в закладах харчування. Тому, плануючи подорож до країн Євросоюзу, подбайте про виготовлення міжнародного студентського квитка, який допоможе Вам заощадити кошти.