Не залежно який університет ви закінчите (державний чи приватний), після захисту дипломної роботи, студентам вручають диплом державного зразка. Проте кожен університет ставить свій особистий ряд вимог щодо вступу. Для вступу у державний університет в Польщі, шлях кандидата є дуже подібним до процесу вступу в Україні. Під увагу беруться всі оцінки атестату, оцінки ЗНО а також є ряд вступних екзаменів (в кожного ВНЗ вони відрізняються) + вимоги щодо знання польської мови на певному рівні.

    Проте серед української молоді (тай серед більшості кандидатів з різних країн) популярним залишається навчання в приватних ВНЗ. Зумовлено це тим, що вимоги до своїх кандидатів такі університети мають невеликі. А для українських кандидатів вони приблизно такі: співбесіда із приймальною комісією, за потребою внутрішній тест на знання мови (що правда при вступі знання мови не вимагається), та оплата за навчання.

Доволі позитивним є той факт, що приватні ВНЗ також мають свої внутрішні стипендіальні програми, де студенти отримують знижки на навчання або ж стипендії за навчання та за активну участь у житті університету. Ну і звісно оцінки з атестату чи ЗНО не розглядаються.